| Technical Information | |
|---|---|
| Woofer Driver Size | 10" |
| Woofer Driver Material | Polypropylene |
| Woofer Material | Polypropylene |
| Features | Digital Signal Processing (DSP) |
| Audio | |
|---|---|
| RMS Output Power | 200 W |
| Power Description | |
|---|---|
| Operating Power Consumption | 200 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 15.9" |
| Width | 23.5" |
| Depth | 8" |
| Weight (Approximate) | 25 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility | Chevrolet Cruze |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |