RFID BT Pocket Reader Display US (Includes Lanyard, Belt Roller, Multi-Region Power Supply and USB Cable.)
DLR-BT001-US
Select model
Main Features
-
RFID: Yes
-
Connection: USB
| Technical Information | |
|---|---|
| Minimum Frequency | 902 MHz |
| Maximum Frequency | 928 MHz |
| Frequency Band Type | UHF |
| Maximum Read Distance | 35.43" |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Weight (Approximate) | 2.01 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | Italy |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |
dlr-bt.pdf DLR-BT001-US
dlr-bt.pdf MOD-DLR-BT