Routeurs Sans Fil Fortinet FAP-221E-A
FAP-221E-A
Sélectionner un modèle
| Technical Information | |
|---|---|
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ac |
| Frequency Band |
|
| Total Number of Antennas | 4 |
| Number of Internal Antennas | 4 |
| Wireless Transmission Speed | 1.14 Gbit/s |
| MIMO Technology | Yes |
| Beamforming Technology | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 1 |
| PoE PD Port | Yes |
| VGA | No |
| HDMI | No |
| USB | Yes |
| Powerline | No |
| Management Port | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor |
|
| Height | 1.9" |
| Diameter | 6.3" |
| Weight (Approximate) | 1.10 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | Taiwan |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |