Routeurs Sans Fil Fortinet FAP-U231F-A
FAP-U231F-A
Sélectionner un modèle
| Technical Information | |
|---|---|
| Wireless LAN Standard | 802.11ax |
| Network Band | Dual Band |
| Frequency Band |
|
| Total Number of Antennas | 5 |
| Number of Internal Antennas | 5 |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Wireless Transmission Speed | 2.91 Gbit/s |
| MIMO Technology | Yes |
| Beamforming Technology | Yes |
| Data Encryption | Yes |
| Encryption Standard |
|
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 2 |
| PoE (RJ-45) Port | Yes |
| PoE PD Port | Yes |
| USB | Yes |
| Management Port | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Consumption | 18.50 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor |
|
| Antenna Form Factor | Internal |
| Height | 2" |
| Width | 6.5" |
| Depth | 6.5" |
| Weight (Approximate) | 1.50 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | Taiwan |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |