Routeurs Sans Fil Fortinet FAP-U431F-A
FAP-U431F-A
Sélectionner un modèle
| Technical Information | |
|---|---|
| Wireless LAN Standard | 802.11ax |
| Frequency Band |
|
| Total Number of Antennas | 11 |
| Number of Internal Antennas | 11 |
| Wireless Transmission Speed | 3.50 Gbit/s |
| MIMO Technology | Yes |
| Beamforming Technology | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Ethernet Technology |
|
| Number of Network (RJ-45) Ports | 2 |
| PoE PD Port | Yes |
| USB | Yes |
| Management Port | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor |
|
| Height | 2.3" |
| Width | 8.5" |
| Depth | 8.5" |
| Weight (Approximate) | 1 lb |