Points d'Accès Sans Fil Ubiquiti Networks UWB-XG-US
UWB-XG-US
Sélectionner un modèle
| Technical Information | |
|---|---|
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ac |
| Frequency Band | 5 GHz |
| Wireless Transmission Speed | 1.70 Gbit/s |
| MIMO Technology | Yes |
| Beamforming Technology | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 1 |
| PoE PD Port | Yes |
| VGA | No |
| HDMI | No |
| Powerline | No |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor |
|
| Height | 3.7" |
| Width | 10.1" |
| Depth | 18.5" |
| Weight (Approximate) | 7.05 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |