Points d'Accès Sans Fil Ubiquiti Networks UNAS-PRO
UNAS-PRO
Sélectionner un modèle
| Storage | |
|---|---|
| Number of Hard Drives Supported | 7 |
| Number of Solid State Drive Supported | 7 |
| Processor & Chipset | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | ARM |
| Processor Type | Cortex A57 |
| Processor Core | Quad-core (4 Core) |
| Processor Speed | 1.70 GHz |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 8 GB |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| I/O Expansions | |
|---|---|
| Number of Total Expansion Bays | 7 |
| Number of 2.5"/3.5" Bays | 7 |
| Total Number of Expansion Slots | 1 |
| Expansion Slot Type | SFP+ |
| Controllers | |
|---|---|
| RAID Supported | Yes |
| RAID Levels | 1, 5, 10 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 1 |
| Management & Protocols | |
|---|---|
| Protocols |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Number of Power Supplies Installed | 1 |
| Maximum Power Supply Wattage | 200 W |
| Redundant Power Supply | No |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 3.4" |
| Width | 17.4" |
| Depth | 12.8" |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Rack Height | 2U |
| Weight (Approximate) | 20.94 lb |