Points d'Accès Sans Fil Ubiquiti Networks UVC-AI-PTZ-W
UVC-AI-PTZ-W
Sélectionner un modèle
| Technical Information | |
|---|---|
| Recording Formats | 4K |
| HD Recording | Yes |
| Night Vision | Yes |
| Night Vision Distance | 328.08 ft |
| Night Vision Type | Infrared |
| AI-powered | Yes |
| Infrared (IR) Cut-off Filter | Yes |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Image Sensor Size | 1/1.8" |
| Color Supported | Color |
| Field of View | Wide: H: 59.8°, V: 44.4° , D: 70° Tele: H: 3°, V: 2.24° , D: 3.76° |
| Effective Camera Resolution | 8 Megapixel |
| Video | |
|---|---|
| Maximum Video Resolution | 3840 x 2160 |
| Maximum Frame Rate | 30 fps |
| Lens | |
|---|---|
| Lens Type | Varifocal |
| Minimum Focal Length | 6.36 mm |
| Maximum Focal Length | 138.50 mm |
| Lens Included | Yes |
| Minimum Aperture | f/3.4 |
| Maximum Aperture | f/1.5 |
| Optical Zoom | 21.7x |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wired |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Remote Management | Yes |
| Storage | |
|---|---|
| Storage Type | Memory Card |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Maximum Power Consumption | 51 W |
| Input Voltage |
|
| Power Source Type |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Mount Type |
|
| Durability | Weather Proof |
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Product Material |
|
| Weight (Approximate) | 8.38 lb |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Minimum Operating Temperature | -40°F (-40°C) |
| Maximum Operating Temperature | 122°F (50°C) |
| Minimum Operating Humidity (Non-condensing) | 0% |
| Maximum Operating Humidity (Non-condensing) | 90% |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Features |
|
| Indoor/Outdoor | Outdoor |
| Ingress Protection Rating | IP66 |