Points d'Accès Sans Fil Ubiquiti Networks UVC-AI-PRO
UVC-AI-PRO
Sélectionner un modèle
| Technical Information | |
|---|---|
| Recording Formats | 4K |
| HD Recording | Yes |
| Night Vision | Yes |
| Night Vision Type | Infrared |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Image Sensor Size | 1/1.8" |
| Color Supported | Color |
| Field of View | Wide: 109.9° (H), 59.9° (V), 127.7° (D) Zoom: 34.9° (H), 19.7° (V), 40° (D) |
| Effective Camera Resolution | 8 Megapixel |
| Video | |
|---|---|
| Video Formats | H.264 |
| Maximum Video Resolution | 3840 x 2160 |
| Maximum Frame Rate | 30 fps |
| Lens | |
|---|---|
| Lens Type | Varifocal |
| Minimum Focal Length | 4.10 mm |
| Maximum Focal Length | 12.30 mm |
| Lens Included | Yes |
| Minimum Aperture | f/3.3 |
| Maximum Aperture | f/1.53 |
| Optical Zoom | 3x |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wired |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Remote Management | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Power Source Type |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Mount Type |
|
| Form Factor | Fisheye |
| Durability | Weather Proof |
| Diameter | 3.4" |
| Weight (Approximate) | 1.49 lb |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Minimum Operating Temperature | -4°F (-20°C) |
| Maximum Operating Temperature | 122°F (50°C) |
| Maximum Operating Humidity | 90% |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Features |
|
| Indoor/Outdoor | Indoor/Outdoor |
| Impact Protection Rating | IK04 |
| Ingress Protection Rating | IP65 |