| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Docking |
| Charging Capability | Yes |
| Device Supported | Mobile Printer |
| Number Of Devices Charged Simultaneously | 1 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | Proprietary Interface |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Height | 2.8" |
| Width | 8.3" |
| Depth | 7.9" |
| Weight (Approximate) | 1.01 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Zebra Mobile Printers:
|
| Country of Origin | China |