Zebra vehicle charging-/communication station
CRD-L10A-XVEHCOMS11-01
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Docking |
| Charging Capability | Yes |
| Synchronizing Capability | Yes |
| Device Supported | Tablet PC |
| Features | VESA Mount Compatible |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Total Number of USB Ports | 5 |
| Number of USB 3.0 Ports | 2 |
| Network (RJ-45) | No |
| Serial | Yes |
| HDMI | No |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 1.6" |
| Width | 4.2" |
| Depth | 4.6" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Zebra XSlate L10 Tablet PC |
| Country of Origin | United States |