Zebra Z-Ultimate 3000T, label roll, synthetic, 51x25mm, silver
880372-025
| Product Information | |
|---|---|
| Label Width | 2" |
| Label Length | 1" |
| Number of Labels per Roll | 5180 |
| Core Diameter | 3" |
| Adhesive Type | Permanent |
| Shape | Rectangle |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Water Resistant | Yes |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Silver |
| Product Material | Polyester |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
Coated, Gloss |
| Compatibility |
105S, 105Se, 105SL, 110PAX3, 110PAX4, 110XiIIIPlus, 140Xi, 140XiII, 140XiIII, 140XiIIIPlus, 160S, 170Xi, 170XiII, 170XiIII, 170XiIIIPlus, 90XiII, 90XiIII, 90XiIIIPlus, 96XiIII, S300, S400, S500, S600, Z4000, Z4M, Z4Mplus, Z6000, Z6M, Z6Mplus |
| Certifications & Standards |
UL approved and CSA recognized |
mod-z-ultimate-3000t-white-zebra-labels-datasheet.pdf 880372-025
emea-supplies-brochure-en-gb.pdf 880372-025
mod-z-ultimate-3000t-white-zebra-labels-datasheet.pdf MOD-Z-ULTIMATE-3000T-WHITE