| Product Information | |
|---|---|
| Carrying Options | D-ring |
| Closure Type | Flap |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Finishing | Soft-touch |
| Exterior Material | Ballistic Nylon |
| Durability |
|
| Height | 1.5" |
| Width | 3.3" |
| Depth | 6.5" |
| Weight (Approximate) | 2.12 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage |
|
| Compatibility |
Intermec - CN50 |
| Brand Compatibility | Intermec |
| Country of Origin | United States |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |