| Technical Information | |
|---|---|
| Protection Type |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 57 V DC |
| Minimum Frequency | 50 Hz |
| Maximum Frequency | 60 Hz |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Input Ports | 1 x Ethernet |
| Output Ports | 1 x RJ-45 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Form Factor | DIN Rail/Wall/Rack Mountable |
| Height | 4.6" |
| Width | 1" |
| Depth | 3.9" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
|
| Compatibility |
|
| Certifications & Standards |
IEEE Standards Supported
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |