| Lock | |
|---|---|
| Lock Configuration Type | Patented T-bar/Combination Lock |
| Lock Configuration Feature | Resettable |
| Locking Combination | 4-digit |
| Cable Length | 6.50 ft |
| Security Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Dual Color |
| Product Color |
|
| Product Material |
|
| Height | 1.8" |
| Width | 80" |
| Depth | 0.5" |
| Weight (Approximate) | 6.08 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Durability |
|
| Device Supported |
|
| Country of Origin | Taiwan |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |