| Product Information | |
|---|---|
| Cable Manager Type | Cable Strap |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Red |
| Product Color | Red |
| Product Material | Fabric |
| Height | 0.10" |
| Width | 0.70" |
| Length | 50 ft |
| Weight (Approximate) | 8.10 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |