| Technical Information | |
|---|---|
| Cable Characteristic | Splitter Cable |
| Cable Length | 8" |
| Connector Type on First End |
|
| Connector on First End Details |
|
| Connector Type on Second End | DMS-59 - Male |
| Connector on Second End Details | 1 x 59-pin DMS-59 - Male |
| Conductor | Copper |
| Device Supported |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Shipping Height | 11.30" |
| Shipping Width | 0.67" |
| Shipping Weight (Approximate) | 4.80 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |