| Product Information | |
|---|---|
| Cable Manager Type | Cable Manager |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Silver |
| Product Color | Silver |
| Product Material |
|
| Height | 50.40" |
| Width | 4.30" |
| Length | 5.10" |
| Weight (Approximate) | 2.07 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |