| Product Information | |
|---|---|
| Cable Manager Type | Cable Management Bar |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Rack Height | 1U |
| Height | 0.40" |
| Width | 4.10" |
| Length | 19.10" |
| Weight (Approximate) | 2.87 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | Canada |
| TAA Compliant | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |