| Product Information | |
|---|---|
| Cable Manager Type | Cable Raceway |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Gray |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Height | 1" |
| Width | 79.20" |
| Length | 1.50" |
| Weight (Approximate) | 15.10 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |