| Product Information | |
|---|---|
| Cable Manager Type | Raceway |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Gray |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Nylon 66 |
| Height | 0.98" |
| Width | 1.14" |
| Length | 19.68" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |