| Product Information | |
|---|---|
| Cable Manager Type | Cable Management Panel |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Rack Height | 1U |
| Panel Width | 19" |
| Height | 4" |
| Width | 1.70" |
| Length | 19" |
| Weight (Approximate) | 14.96 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| REACH Declaration URL | https://media.startech.com/cms/pdfs/cablmanagerh_rohs.pdf |
| EU RoHS Declaration URL | https://media.startech.com/cms/pdfs/cablmanagerh_rohs.pdf |
| End of Life Manual Availability | Yes |
| REACH free of SVHC | Yes |
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | EU RoHS |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |