| Product Information | |
|---|---|
| Cable Manager Type | Cable Management Panel |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material |
|
| Rack Height | 1U |
| Rack Width | 19" |
| Panel Width | 19" |
| Height | 1.70" |
| Width | 19" |
| Length | 3.50" |
| Weight (Approximate) | 13.34 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
|
| Compatibility |
42U Adjustable 4 Post Open Server Rack (4POSTRACKBK) |
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |