| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Minimum Screen Size Supported | 9.70" |
| Maximum Screen Size Supported | 12.90" |
| Features |
|
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Mount Pattern | Universal |
| Durability | Scratch Resistant |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Mounting Pattern |
|
| Weight (Approximate) | 3.31 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Apple - iPad Pro (4th Generation), iPad Pro (3rd Generation), iPad Air 2 |
mod-munite-star_micronics-accessories-datasheet.pdf MOD-MUNITE