| Product Information | |
|---|---|
| Maximum Load Capacity | 300 lb |
| Number of Casters | 4 |
| Caster Size | 4" |
| Application/Usage |
|
| Maximum Screen Size Supported | 75" |
| Minimum Screen Size Supported | 50" |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black Gray |
| Product Material | Powder Coated Steel |
| Weight (Approximate) | 70 lb |