| Battery Information | |
|---|---|
| Application/Usage | Mobile Computer |
| Battery Rechargeable | Yes |
| Battery Size | Proprietary Battery Size |
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Battery Capacity | 2740 mAh |
| Output Voltage | 3.7 V |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 0.7" |
| Width | 1.8" |
| Depth | 3.2" |
| Weight (Approximate) | 2.38 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatible to OEM Part Number |
|
| Compatibility |
Zebra Products:
|