| Technical Information | |
|---|---|
| Storage Capacity | 1 TB |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless LAN | No |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Drive Interface | PCI Express NVMe |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Drive Type | Internal |
| Drive Carrier | Yes |
| Height | 0.2" |
| Width | 1.1" |
| Depth | 4.4" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility | Getac B360 |
| Device Supported | Notebook |