| Technical Information | |
|---|---|
| Storage Capacity | 512 GB |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless LAN | No |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Drive Interface | PCI Express |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Drive Type | Internal |
| Height | 0.2" |
| Width | 1.2" |
| Length | 4.4" |
| Weight (Approximate) | 1.33 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Device Supported | Storage System |