| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Docking |
| Charging Capability | Yes |
| Device Supported | Smartphone |
| Features |
|
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | Pogo Pin |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Power Supply |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 13" |
| Width | 10" |
| Depth | 1.5" |
| Weight (Approximate) | 2.72 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Samsung Galaxy XCover5 Smartphone |
gj-catalog-vol22.pdf 7170-0910