| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Docking |
| Device Supported | Tablet PC |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Total Number of USB Ports | 5 |
| Number of USB 2.0 Ports | 3 |
| Number of USB 3.0 Ports | 2 |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Number of RJ-45 Ports | 1 |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 1 |
| VGA | Yes |
| Number of VGA Outputs | 1 |
| Microphone | Yes |
| HDMI | Yes |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Built-in Devices | |
|---|---|
| Speakers | Yes |
| Software | |
|---|---|
| Operating System Supported | Windows |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source Type | Power Adapter |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Rugged | Yes |
| Height | 10.63" |
| Width | 11.81" |
| Depth | 3.94" |
| Weight (Approximate) | 3.75 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Kensington Security Slot | Yes |
| Compatibility |
Zebra Tablet PCs:
|