| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Keyboard/Keypad Features | Ergonomic |
| Backlight Type | LED |
| Localization | English (UK) |
| Pointing Device | |
|---|---|
| Pointing Device Type | TouchPad |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB 2.0 |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | USB |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Rugged | Yes |
| Color Family | Dual Color |
| Product Color |
|
| Keyboard/Keypad Height | 10.31" |
| Keyboard/Keypad Width | 0.56" |
| Keyboard/Keypad Depth | 7.12" |
| Weight (Approximate) | 1 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Operating System Compatibility |
|
| Platform Supported |
|