| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Docking |
| Device Supported | Tablet PC |
| Features |
|
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet Technology | Ethernet |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Total Number of USB Ports | 2 |
| Number of USB 3.0 Ports | 2 |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Number of RJ-45 Ports | 1 |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source Type | Power Supply |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Rugged | Yes |
| Height | 9.33" |
| Width | 11.22" |
| Depth | 2.56" |
| Weight (Approximate) | 2.50 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Panasonic Toughpad FZ-G1 tablet computers |
| Brand Compatibility | Panasonic |
gj-catalog-vol22.pdf 7160-0595-20