| Product Information | |
|---|---|
| Maximum Load Capacity | 2.20 lb |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Dual Color |
| Product Color |
|
| Height | 9.50" |
| Width | 17" |
| Length | 18" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Assembly Required | Yes |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |