| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Maximum Load Capacity | 2 lb |
| Features | Sturdy |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Silver |
| Mounting Pattern | 100 x 100 |
| Product Material | Metal |
| Width | 8" |
| Depth | 4" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility |
Ergotron StyleView Carts:
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |