| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Number of Displays Supported | 1 |
| Maximum Load Capacity | 24.25 lb |
| Maximum Screen Size Supported | 24" |
| Maximum Adjustable Height | 35.50" |
| Features |
|
| Height Adjustable | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Mounting Pattern |
|
| Height | 30.50" |
| Width | 16.50" |
| Depth | 16.30" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility |
Ergotron Platforms:
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |