| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | LCD Monitor |
| Number of Displays Supported | 2 |
| Maximum Load Capacity | 35 lb |
| Maximum Screen Size Supported | 32" |
| Features |
|
| Height Adjustable | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Matte Black |
| Mounting Pattern |
|
| Weight (Approximate) | 22.75 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | China |