| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | Notebook |
| Maximum Load Capacity | 40 lb |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Mounting Pattern |
|
| Height | 12.70" |
| Width | 6.90" |
| Depth | 14.80" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
|
| Compatibility |
|
| Certifications & Standards |
VESA FDMI MIS-D, 100/75mm, C (hole pattern: 100 x 100 mm & 75 x 75 mm) |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |