| Technical Information | |
|---|---|
| Number of Displays Supported | 2 |
| Display Type Supported | LCD |
| Height Adjustable | Yes |
| Maximum Screen Size Supported | 24" |
| Maximum Load Capacity | 34 lb |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Mounting Pattern |
|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Form Factor | Desktop |
| Weight (Approximate) | 15.90 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Certifications & Standards |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |