| Technical Information | |
|---|---|
| Height Adjustable | Yes |
| Maximum Screen Size Supported | 27" |
| Maximum Load Capacity | 23.70 lb |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Height | 11.75" |
| Width | 10.90" |
| Depth | 12.80" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
|
| Assembly Required | Yes |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |