DM-D210-111Pole Display, Requires Base, For all Epson Printers, Dark Gray
B134111
- Clear and Easy-To-Read
- Easy Connection
- Extensive Font Table
- Flash Memory Included
- High-Speed Data Transfer
| Memory | |
|---|---|
| Buffer | 80 Byte |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Display Screen Type | VFD |
| Display Screen Color | Green |
| Dot Matrix Layout | 5 x 7 |
| Number of Columns | 20 |
| Number of Lines | 2 |
| Brightness | 700 Nit |
| Character Width | 0.26" |
| Character Height | 0.44" |
| Character Pitch | 0.39" |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Serial | Yes |
| Fonts & Emulation | |
|---|---|
| Font Type |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 48 V DC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Gray |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Certifications & Standards |
EMC:
Safety:
|
epson-dm-d110-dm-d210.pdf B134111