| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | Tablet |
| Features |
|
| Orientation | Landscape/Portrait |
| Minimum Tilt Angle | 0° |
| Maximum Tilt Angle | 140° |
| Maximum Swivel Angle | 330° |
| Durability | UV Resistant |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Form Factor | Desk |
| Height | 9" |
| Width | 4" |
| Depth | 4" |
| Weight (Approximate) | 8 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Counter |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |