Elo 20X2 Rev. B, 50.8cm (20''), Projected Capacitive, SSD, 10 IoT Enterprise
E549423
Select model
Main Features
-
POS: Yes
-
Connection: USB, Serial
-
Screen type: No
| Processor & Chipset | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Type | Core i5 |
| Processor Speed | 3.30 GHz |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 4 GB |
| Memory Technology | DDR3L SDRAM |
| Storage | |
|---|---|
| Solid State Drive Capacity | 128 GB |
| Solid State Drive Interface | SATA |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 20" |
| Display Screen Type | LED |
| Touchscreen | Yes |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | HD Graphics 530 |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Powered USB | Yes |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Cash Drawer Port | Yes |
| Serial Port | Yes |
| Software | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Height | 12.6" |
| Width | 19.4" |
| Depth | 2.6" |
| Weight (Approximate) | 10.90 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| TAA Compliant | No |
mod-touch-solutions-x-series-elo-all-in-one-datasheet.pdf E549423
mod-touch-solutions-x-series-elo-all-in-one-user-manual.pdf E549423
elo-XSeries20InchAIORevB-Specsheet-EN.pdf E549423
mod-touch-solutions-x-series-elo-all-in-one-datasheet.pdf MOD-TOUCH-SOLUTIONS-X-SERIES
mod-touch-solutions-x-series-elo-all-in-one-user-manual.pdf MOD-TOUCH-SOLUTIONS-X-SERIES