| Product Information | |
|---|---|
| Label Width | 1/2" |
| Label Length | 1" |
| Number of Labels per Roll | 1000 |
| Shape | Rectangle |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Product Material | Paper |
| Weight (Approximate) | 2 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
|