Battery for Datalogic PowerScan PM9100 / PBT9100 / PM9300 / PBT9300 / PM9500 / PBT9500 / PM9501 / PBT9501
RBP-PM91-BK
| Battery Information | |
|---|---|
| Application/Usage | Barcode Scanner |
| Battery Rechargeable | Yes |
| Battery Size | Proprietary Battery Size |
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Battery Capacity | 3350 mAh |
| Output Voltage | 3.6 V DC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Weight (Approximate) | 3.53 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Datalogic Barcode Scanners:
|