| Battery Information | |
|---|---|
| Application/Usage | Handheld Computer |
| Battery Rechargeable | Yes |
| Battery Size | Proprietary Battery Size |
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Battery Capacity | 5200 mAh |
| Output Voltage | 3.7 V DC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Weight (Approximate) | 4.94 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatible to OEM Part Number |
|
| Compatibility |
Datalogic Handheld Computers:
|
| Country of Origin | China |
datalogic-mob-comp-batteries.pdf 94ACC0046