LYNX 00N0LD-1N0-MEN0 PS 94ACC0071
944400013
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wireless |
| Light Source | Laser |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 256 MB |
| Flash Memory | 512 MB |
| Memory Card Supported |
|
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 2.7" |
| Screen Mode | QVGA |
| Screen Resolution | 320 x 240 |
| Display Screen Type | LCD |
| Touchscreen Information | |
|---|---|
| Touchscreen | Yes |
| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Number of Keys | 27 |
| Keyboard Type | Numeric |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11b/g/n |
| Bluetooth | Yes |
| GPS | Yes |
| Software | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows Embedded Handheld 6.5 |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Included | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 5.6" |
| Width | 2.6" |
| Depth | 1" |
| Weight (Approximate) | 9.52 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |