| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wired |
| Wireless Technology | Infrared |
| Maximum Viewing Angle | 360° |
| Passive Infrared Sensor (PIR) | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | White |
| Product Material | Plastic |
| Mount Type | Ceiling Mount |
| Depth | 3.2" |
| Diameter | 4.8" |
| Weight (Approximate) | 8.48 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Application/Usage | Hallway |
| Certifications & Standards | UL60730-1, FCC, CE, C-Tick, IC, Plenum Rated |