| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Management Port | Yes |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 2 |
| Number of FXS (RJ-11) Ports | 8 |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Network Standard | 10/100/1000Base-T |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 1.7" |
| Width | 12.7" |
| Depth | 10" |
| Weight (Approximate) | 6.75 lb |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 90 Day |