| Technical Information | |
|---|---|
| Operating Frequency Range |
|
| Antenna Gain (Isotropic) | 12 dBi |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Connector Type | N-connector |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 9.10" |
| Width | 5.50" |
| Depth | 1.90" |
| Form Factor | Patch/Wall/Pole |
| Weight (Approximate) | 1.40 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Wireless Access Point |
| Country of Origin | Taiwan |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |