Cisco AIR-ANT2568VG-N-RF Wireless Access Points
AIR-ANT2568VG-N-RF
Select model
| Technical Information | |
|---|---|
| Directivity | Omni-directional |
| Frequency Band Type | SHF |
| Operating Frequency Range |
|
| Antenna Gain (Isotropic) | 8 dBi |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Connector Type | N-Type |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Gray |
| Height | 14.80" |
| Diameter | 1.50" |
| Form Factor | Direct Mount |
| Weight (Approximate) | 7.20 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Wireless Data Network |
| Compatibility | Cisco Aironet Outdoor Access Points |